Festőtábor - 2018

2018 szeptember első hetében zajlott gyülekezetünkben a Maros-Mezőségi Művésztelep által szervezett festőtábor. Maros megyében a változásokat követően, Panitban került megrendezésre az első festőtábor 1997-ben. Azóta, egy rövidebb megszakítást kívéve, évről évre gyülekezetünk ad otthont ennek a rendezvénynek. A tábor társszervezői voltak a paniti Monográfia Alapítvány és a Mezőpaniti Polgármesteri Hivatal.

Idén 16 erdélyi művész vehetett részt a táborban. Jó volt látni, ahogy a gyülekezeti ház alkotó műhellyé alakul át és itt-ott a vásznakon fel-feltűnik egy-egy „darabka” Panit, úgy ahogy a közénk érkezett kívülállók látják.

A tábor hagyományosan kiállítással ért véget, aminek a megnyitójára a vasárnap délelőtti istentisztelet után került sor. A kiállítást a szervezők részéről Czirjék Lajos és Molnár Dénes festőművészek méltatták.