Festőtábor 2017

2017. szeptember 10-17. között gyülekezetünk vendégháza adott helyet négy év után újra a „Mezőpaniti festőtábornak”. Czirjék Lajos és Molnár Dénes szervezők meghívására tizenhárom rangos festő és fotóművész érkezett határon innen és túlról. Külön élmény volt nap mint nap látni ahogy festővászonra kerül egy-egy utcarészlet, öreg ház vagy düledező kapu. A vasárnap délelőtti istentiszteletet követően zárókiállításra került sor a templom udvarán, ahol Kovács Tibor lelkipásztor megköszönte a tábor résztvevőinek, hogy ismét Panitot választották és azon reményét fejezte ki, hogy a tábor jövőre is folytatódhat. Molnár Dénes festőművész elmondta, hogy a falu az elmúlt években látványosan fejlődött, de a közösség figyeljen oda süllyedni látszó értékeire is, hogy ne vesszen el az a kultúra és örökség ami Panitot Panittá tette. Czirjék Lajos a szervezők részéről elismerő oklevelet adott át a részvevőknek és a tábor támogatóinak, közöttük gyülekezetünknek és a Paniti Önkormányzatnak is.